web

Léčba ran

Pro léčení mnoha druhů ran je vhodný Flamigel - vysoce účinný hydroaktivní gel, který zajišťuje komplexní péči o rány metodou vlhkého hojení. Zajišťuje o 40 % rychlejší hojení a léčbu bez strupů a jizev, poskytuje tak všestranné využití jak v domácnosti, tak v nemocnicích.

Doma můžete Flamigel použít při ošetření odřenin a škrábanců, popálenin, spálenin od slunce, léčbě pooperačních ran a jizev i bércových vředů a proleženin.

Široké je i využití Flamigelu v nemocničním prostředí, kde se používá k ošetření povrchové popáleniny se ztrátou kožního krytu a kombinované povrchové a hluboké popáleniny, k ošetření omrzlin, hlubokých odřenin, léčbě chronických i akutních trhlin konečníku, léčbě starých a nehojících se infikovaných ran a kožních defektů (bércové vředy, otlaky, počínající proleženiny) a při pooperačních hojení jako prevence vzniku hypertrofických jizev zvláště v rekonstrukční chirurgii.

V neposlední řadě je také často využíván k léčbě zánětů kůže po radiačním ozařování a k léčbě opruzenin a zánětů kůže u pacientů se ztrátou imunity po chemoterapii.


Na tvorbě stránek se podílela MUDr. Marta Horáková, Dětská chirurgie, Oblastní nemocnice Kladno
a paní Petra Dopiráková, Onkologická klinika, Fakultní nemocnice Ostrava.